Specifications
| Aircraft | |
|---|---|
| Color | Gray, Orange |
| Brand | Autel |
| Weight | 1250g |
| Dimensions (unfolded) | 457×558×143mm |
| Max flight time | 38 minutes |
| Max flight range | 25km |
| Drone class | C2 |
| Gimbal cameras | |
|---|---|
| Camera 1 | 50 million pixels, 1-16x zoom |
| Thermal camera 1 | 640x512, 1-16x zoom |
| Thermal camera | Yes |
| Night vision | No |
| Accessories | |
|---|---|
| Protector case | Yes |
| Spare components | 2 batteries, 2x propeller pair |
| Accessories | RTK module, car charger, multi-charger |
| microSD card size | 32 GB |
| Remote controller | |
|---|---|
| Remote controller display size | 7.9" |
| Others | |
|---|---|
| RTK module | Yes |
| Type | Drone bundel |
















