Specifications
| Aircraft | |
|---|---|
| Color | Gray, Orange |
| Brand | Autel |
| Weight | 1191g |
| Dimensions (unfolded) | 457×558×108mm |
| Max flight time | 39 minutes |
| Max flight range | 25km |
| Drone class | C2 |
| Gimbal cameras | |
|---|---|
| Camera 1 | 20 million pixels, 1-16x zoom |
| Thermal camera | No |
| Night vision | No |
| Accessories | |
|---|---|
| Protector case | Yes |
| Spare components | 1 battery, 1 propeller pair |
| microSD card size | 32 GB |
| Remote controller | |
|---|---|
| Remote controller display size | 6.4" |
| Others | |
|---|---|
| Type | Drone bundel |















