Specifications
| Aircraft | |
|---|---|
| Brand | Autel |
| Weight | 1665g |
| Dimensions (unfolded) | 563×657×147mm |
| Max flight time | 42 minutes |
| Max flight range | 25km |
| IP rating | IP43 |
| Drone class | C2 |
| Color | Gray |
| Gimbal cameras | |
|---|---|
| Camera 1 | 48 million pixels, 2.7-160x zoom |
| Camera 2 | 12 million pixels, 1-2.6x |
| Thermal camera 1 | 640x512, 1-16x zoom |
| Rangefinder | 5-1200m |
| Thermal camera | Yes |
| Night vision | No |
| Accessories | |
|---|---|
| Protector case | Yes |
| Spare components | 2 propeller pairs |
| microSD card size | 64 GB |
| Remote controller | |
|---|---|
| Remote controller display size | 7.9" |
| Others | |
|---|---|
| Type | Drone bundel |
| RTK module | Optional |




















