Specifications
| Aircraft | |
|---|---|
| Brand | Autel |
| Weight | 6480g |
| Dimensions (unfolded) | 1205×980×278mm |
| Max flight time | 40 minutes |
| Max flight range | 30km |
| IP rating | IP55 |
| Drone class | C3 |
| Color | Gray |
| Gimbal cameras | |
|---|---|
| Camera 1 | 8 million pixels, 1.4-35x zoom |
| Camera 2 | 48 million pixels, wide angle |
| Thermal camera 1 | 640x512, 1-3.5x zoom |
| Thermal camera 2 | 640x512, 3.5-56x zoom |
| Rangefinder | 10-2000m |
| Thermal camera | Yes |
| Night vision | No |
| Accessories | |
|---|---|
| Protector case | Yes |
| Spare components | 2 propeller pairs |
| microSD card size | 128 GB |
| Remote controller | |
|---|---|
| Remote controller display size | 7.9" |
| Others | |
|---|---|
| Type | Drone bundel |









































